Powrót

Kotły typ SKAM-P DUO PELLET

Kotły typ SKAM-P DUO PELLET

Kotły SKAM-P DUO Pellet wyposażone zostały w pierwszy, bezobsługowy i całkowicie samoczyszczący się palnik na pellet nowej generacji ze stalowym paleniskiem i ruchomym rusztem, dedykowany do spalania pelletów przemysłowych i agro-pelletów.

W palniku zastosowano innowacyjne systemy:

  • CCS – Complete Combustion System – system pełnego spalania – z systemem dystrybucji powietrza i dopalania gazów.
  • TCS – Total Cleaning System – system całkowitego czyszczenia – urządzenie czyści się systematycznie w czasie pracy i całkowicie na koniec cyklu palenia.
  • ERS – Easy Review System – system łatwej rewizji – łatwy sposób kontroli stanu rusztu bez użycia narzędzi – zespół ruchomego rusztu palnika wersji VIP wyjmuje się do kontroli i czyszczenia bez otwierania kotła. Ruszt umieszczony jest w specjalnie zaprojektowanej szufladzie – rozwiązanie chronione w Urzędzie Patentowym RP.
  • ASS – Automatic Security System – system bezpieczeństwa na drodze podawania paliwa – automatyczna klapa przeciwpożarowa nie wymagająca regulacji – to nowatorskie rozwiązanie chronione w Urzędzie Patentowym RP.
    Główną zaletą jest ulepszony sposób automatycznego czyszczenia palnika.

Palniki wyposażone są w zespół ruchomego rusztu, który wykonując ruchy posuwisto-zwrotne w zaprogramowanych interwałach czasowych, pozwala na utrzymanie niezmiennych warunków spalania w czasie całej pracy.

Pozwoliło to na praktyczną bezobsługowość urządzenia sięgającą nawet kilku miesięcy, w zależności od jakości stosowanego paliwa.

Palnik pozwala na spalanie wszystkich rodzajów sypkiej i granulowanej biomasy niezależnie od jej jakości, w tym pellet przemysłowy i pellet ze słomy.

Zapytaj o produkt

Najważniejsze cechy kotła

Sprawność cieplna 94%

Kocioł wyposażony w duży dodatkowy ruszt do palenia awaryjnego

Możliwość montażu w układzie zamkniętym po zamontowaniu wężownicy schładzającej

Blachy wewnętrzne grubości 6mm

5 lat gwarancji na kocioł ,2 lata gwarancji na automatykę

Opcja sterowania przez internet. Dostępny moduł ecoNet firmy PLUM

Czym palić w kotle?

Paliwo podstawowe

agropellet

agropellet

ziarna zbóż

ziarna zbóż

Paliwo zastępcze

agropellet

agropellet