Powrót

Kocioł typ SKAM-P+ palnik KIPI

Kocioł typ SKAM-P+ palnik KIPI

Kocioł typu SKAM-P+ jest to konstrukcja przebadana przez akredytowane laboratorium oraz spełniająca 5 klasę
według normy PN-EN-303-5:2012 oraz wymagania ecodesign (ekoprojekt). Poprzez stosowny certyfikat można
starać się o dofinansowanie. Kocioł jest górnokanałowy przez co jego użytkowanie oraz czyszczenie jest bardzo
komfortowe. Cały wymiennik czyścimy od przodu kotła. Wyposażony jest w samoczyszczący palnik pelletowy
renomowanej firmy KIPI. Posiada on zapalarkę, więc możemy zapomnieć o ręcznym rozpalaniu kotła.
Zastosowanie komory ceramicznej w kotle podnosi temperaturę spalania, co pozwala dopalić części lotne. Dzięki
temu pozyskujemy dodatkową energię i zwiększamy sprawność kotła. To z kolei przekłada się na oszczędności
w zużyciu paliwa nawet do 15 % w skali roku.


Kocioł SKAM-P+ na pellet oraz SKAM-P+ na ekogroszek nie wykluczają się. Wystarczy przełożenie palnika i
nadal mamy kocioł spełniający wszystkie wymogi ekoprojektu.

Informacje ogólne

Przedstawiamy w pełni zautomatyzowane urządzenie najnowszej generacji umożliwiające spalanie pelletu oraz agro-pelletu (np. pelletu ze słomy rzepakowej czy łuski słonecznika). W palniku zastosowano innowacyjne rozwiązanie konstrukcyjne mechanizmu czyszczenia – rotacyjną komorę spalania oraz nadmuchową, dzięki czemu palnik sam oczyszcza się z popiołów i zgorzeli. Palnik nie wymaga czyszczenia. Zastosowane przez nas rozwiązania gwarantują również bezawaryjną pracę palnika oraz przedłużają jego żywotność.

Ogrzewanie pelletem jeszcze nigdy nie było tak proste: pełna automatyka oraz brak konieczności czyszczenia gwarantują oszczędność czasu oraz wysoki komfort użytkowania.

Rozwiązanie polegające na zastosowaniu rotacyjnej komory spalania oraz komory nadmuchowej eliminuje wszelkie problemy związane z narastaniem i gromadzeniem się zgorzeli w obu komorach. Zastosowaliśmy cykliczne wzruszanie paleniska poprzez obrót komory, w której zachodzą procesy powstawania zgorzeli, spieków i popiołów. Dzięki temu w sposób ciągły odprowadzamy produkty spalania z komory paleniskowej i nadmuchowej, nie wpływając na utratę mocy palnika i jednocześnie unikamy występującego w innych dostępnych na rynku palnikach problemu: zapychania się komory. Czyli panik cały czas pracuje efektywnie.

Rotacyjna komora spalania oraz nadmuchowa to:

 • bezobsługowa praca palnika
 • możliwość spalania pelletów gorszej jakości (np. z łuski słonecznika)
 • spalanie bez ciągłego punktowego obciążenia rusztu
 • gwarancja pracy z nastawioną mocą palnika
 • wygoda dla ciebie (palnik w ogóle nie wymaga czyszczenia)

KIPI Zasada działania palnika pellet

 • Oszczędzasz pieniądze
  Pellet to paliwo konkurencyjne w stosunku do innych paliw stałych.
  Zastosowane przez nas rozwiązanie podziału powietrza na pierwotne i dopalające powoduje ponadto bardziej efektywne spalanie i zmniejszenie emisji zanieczyszczeń.
  Dodatkowo w naszych palnikach możesz spalać paliwo gorszej jakości i agropellety, które standardowych produktach dostępnych na rynku powodują zapychanie się palników – a więc praca palnika jest niemożliwa.Co więcej – zastosowane przez nas rozwiązania sprawiają, że palnik będzie dłużej pracował bez konieczności serwisowania i wymiany głównych elementów palnika (najważniejszym z nich jest komora spalania).
 • Oszczędzasz czas
  Palniki KIPI dzięki zastosowaniu obrotowej komory spalania pracują cały sezon bez konieczności czyszczenia. Wystarczy, że co jakiś czas uzupełnisz paliwo w zasobniku. Palnik sam się rozpala i wygasza – bez Twojej ingerencji – możesz więc spokojnie wyjechać na kilka  dni z domu, a żeby mieć spokój prace palnika możesz obserwować on-line.
 • Dbasz o swój komfort i wygodę
  Pellet to paliwo czyste, nie pyli nie brudzi kotłowni. Dodatkowo w związku ze wspomnianą powyżej obrotową komorą spalania nie musisz palnika czyścić (standardowe palniki czyścic trzeba aż 2 razy w tygodniu). Jest to naprawdę ogromna różnica w porównaniu do dostępnych na rynku rozwiązań.Warto podkreślić, że obecnie w naszych palnikach obraca się komora paleniskowa i nadmuchowa, co jeszcze bardziej zwiększa efektywność oczyszczania się palnika z pyłów lotnych ,żużli i popiołów. KONIEC Z CZYSZCZENIEM PALNIKA I ZAPYCHANIEM SIĘ KOMORY SPALANIA!
 • Dbasz o swoich bliskich
  Dzięki temu, że palnik sam się oczyszcza oraz działa bezobsługowo, a dodatkowo jego prace można obserwować przez Internet wiele osób wybiera to rozwiązanie dla starszych członków rodziny – zapewniają im bezpieczne, tanie ciepło, które nie wymaga pracy z ich strony. A Ty przyjeżdżasz raz na jakiś czas i uzupełniasz paliwo.
 • Dbasz o bezpieczeństwo
  Konstrukcja palnika oraz zawirowanie kity płomienia w podajniku ogranicza do minimum ryzyko cofania się płomienia. Sterowanie kontroluje oraz alarmuje o stanach niebezpiecznych w pracy palnika.
 • Bardzo prosta obsługa
  Intuicyjny sterownik jest naprawdę prosty w obsłudze.
 • Dbasz o środowisko.
  Pellet to paliwo ekologiczne.
  Dbasz o otoczenie swoje i swoich najbliższych. Dym unoszący się z komina jest jasny, nie wydziela nieprzyjemnego zapachu.
 • Możesz być mobilny
  Możliwość sterowania przez Internet sprawia, że gdziekolwiek jesteś masz pod kontrolą pracę palnika.
 • Otrzymujesz produkt najwyższej jakości wykonany z myślą o użytkownikach produktu. Technologia wykorzystana przez nas w palikach KIPI została przez nas opatentowana.
 • Jeśli jesteś instalatorem – instalacja i serwisowanie palnika jeszcze nigdy nie było tak proste! A to wszystko dzięki  modułowej konstrukcji palnika (jedyny taki palnik na rynku).

Zapytaj o produkt

Czym palić w kotle?

Paliwo podstawowe

pellet

pellet

agropellet

agropellet