Powrót

Kocioł typ Klaster-5P

Kocioł typ Klaster-5P

Kocioł KLASTER 5P

Klaster P5 powstał przy współpracy wiodących firm Klastra kotlarskiego. Wspólne doświadczenie członków pozwoliło na stworzenie urządzenia o szerokim zakresie zalet. Najważniejsza z nich to wygoda użytkowania.

               Użytkownik otrzymuje urządzenie w pełni automatyczne. Proces spalania jest rozpoczynany za pośrednictwem zapalarki ceramicznej. Dalszy nadzór nad spalaniem kontrolowany jest przez sterownik BRAGER 760 PELL. Urządzenie samo oczyszcza przestrzeń paleniskową z powstających popiołów i przesypuje je do szuflady. Obsługa użytkownika ogranicza się do cyklicznego uzupełniania paliwa – pelletu w zbiorniku oraz do opróżniania szuflady popielnikowej.  

               Sterownik na bieżąco przelicza i kontroluje poziom paliwa. Jego poziom wskazywany jest na wyświetlaczu kotła.

               Komora paleniskowa wyłożona jest najwyższej jakości ceramiką kotłową. Pozwoliło to na osiągnięcie bardzo wysokich parametrów pracy. Sprawność kotła powyżej 90%.

               Niskie parametry emisyjne oraz wysoka sprawność pozwoliły na uzyskanie normy 5 klasy według PN-EN 303-5:2012 oraz Ecodesign. Zakup kotła z powodzeniem może brać udział w dotacjach ochrony środowiska oraz refundacjach na wymianę kotłów w programach gminnych i ogólnokrajowych.

 

Palnik na pellet Bioburn. Wyposażony jest w ruchomy ruszt, który automatycznie usuwa szlakę z paleniska. Pozwala spalać pellet A1 oraz gorszej jakości. Posiada czujnik płomienia tzw. fotokomórkę, zapalarkę oraz czujnik temperatury palnika. 

  B B1 B2 H H1 H2 L L1
 20kW  1172mm 565mm 591mm 1230mm 1059mm 864mm 788mm  719mm

 

Zapytaj o produkt

Najważniejsze cechy kotła

Kocioł posiada certyfikat 5 klasy zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012 oraz spełnia warunki Ecodesign zwanego Ekoprojektem

Sprawność kotła powyżej 90%

Możliwość montażu w układzie zamkniętym po zamontowaniu wężownicy schładzającej

Blachy wewnętrzne grubości 6mm

5 lat gwarancji na kocioł ,2 lata gwarancji na automatykę

Opcja sterowania przez internet.

Czym palić w kotle?

Paliwo podstawowe

pellet

pellet